EHS konferencia: fókuszban a biztonság
Munka- és tűzvédelemmel, környezet-egészségüggyel és környezetirányítással foglalkozó Környezet, Egészség, Biztonság (EHS) Nemzetközi Szimpóziumot rendezett a Debreceni Egyetem Műszaki Kara csütörtökön és pénteken. A rendezvényen a kar környezetmérnök szakos és EHS-szakmérnök hallgatói, oktatói, illetve a témakörök szakemberei vettek részt, összesen több mint 120-an.
Orientation Day, hogy a közösségünk tagjává válj!
A Gazdaságtudományi Kar (GTK) korábbi sikeres hasonló rendezvényeit követően hagyományteremtő szándékkal rendezte meg a GTK és a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar immár közösen a külföldi elsőéves alap-, mester- és PhD hallgatói számára az Orientation Day-t. A szerdai rendezvény célja az volt, hogy bemutassák az egyetemen, a karokon, illetve a városban elérhető kulturális, szabadidős és közösségi lehetőségeket, továbbá hasznos info
Hobo - a szabadság gyermeke a Debreceni Egyetemen
A Kossuth-díjas magyar bluesénekes, dalszerző, előadóművész, a Hobo Blues Band alapítója és énekese, Földes László volt a vendége kedden a DE Zeneművészeti Kar Könnyűzenei Intézete és az oDEon Egyetemi Színház országosan egyedülálló Könnyű(?)Zenész ÉLETutak című sorozatának.
Állásbörze – a személyes kapcsolatfelvétel meghatározó
Állásajánlatok, vállalati ösztöndíjak, szakmai gyakorlati lehetőségek és karriertanácsadás is várta a látogatókat a Debreceni Egyetem szerdai Állásbörzéjén. Az őszi rendezvényen negyvenöt kiállító fogadta az érdeklődőket a Főépületben.
Mozgásban a gyógyulásért – az emlőrák elleni küzdelem jegyében
Október 20-án, vasárnap rendezik az I. Globus-Mozaik Med Futónapot a Vekeri-tónál, az eseménnyel az emlőrák elleni küzdelemre és a megelőzés fontosságára szeretnék felhívni a figyelmet. Emellett a támogatásokból befolyt összegből egy emlősebészeti eszköz beszerzésére gyűjtenek a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sebészeti Klinikája részére.
Elismerés a Konfuciusz Intézet hallgatóinak
Oklevéllel ismerte el a Debreceni Egyetem (DE) és a Debreceni Szakképzési Centrum (DSZC) hallgatóinak kínai nyelv és kultúra megismerése terén végzett magas színvonalú munkáját a Kínai Népköztársaság Magyarországra akkreditált rendkívüli és meghatalmazott nagykövete. Gong Tao szombaton budapesti rezidenciáján fogadta a kitüntetett diákokat és oktatóikat.
Közösen a sikeres tanárképzésért
A tanárképzés szakmai gyakorlatának elősegítésére együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem (DE), a Debreceni Tankerületi Központ és a Debreceni Szakképzési Centrum. A pénteken aláírt megállapodásnak köszönhetően a partnerintézmények pedagógusai négy féléves képzés keretében térítésmentesen szerezhetnek mentortanári szakvizsgát az egyetemen.
A cívis házak jövője
A Debrecen építészeti arculatát sokfelé mai napig meghatározó régi cívis házak jövőjéről rendeztek kerekasztal-beszélgetést a Debreceni Egyetem Műszaki Karának Szombathi István utcai új közösségi terében, a Szárító műhelyben. Az Építészmérnöki Tanszék által szervezett rendezvényen a többnyire építészhallgatókból álló közönség előtt helyi építészek, szakemberek beszélgettek.
Termelékenység-növelés hatékony talajgazdálkodással
Az eredményes talajművelés eljárásait, eszközeit, technológiáit, valamint az adatvezérelt megközelítést is részletesen bemutatták a gazdálkodóknak és leendő agrárszakembereknek az UD Agrár Kft. pénteki workshop-ján. Az előadásokat követően gyakorlati bemutatót is tartottak a Pallagi Kertészeti Kísérleti Telepen.
Sportolók és diákhagyományok az Egyetemi Életben
A gyorskorcsolyázó Liu testvérek fotójával a címlapján jelent meg az Egyetemi Élet legújabb száma. A lapban a világhírű sportolókkal készült interjú mellett szó esik például az i-Days programja keretében meghirdetett nemzetközi hallgatói innovációs versenyről, arról, hogy miért pusztultak nagy számban a fecskék a közelmúltban és mit lehet tanulni a most indult, debreceni diákhagyományok című tantárgy keretében a Debreceni Egyetemen.